Ruszyła rekrutacja do projektu „Czas na staż w Bielsku-Białej”
Data: 24.01.2024 14:00:00 Autor:nieznany

Projekt pt. „Czas na staż w Bielsku-Białej”

Miasto Bielsko-Biała wraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej, Zespołem Szkół Budowlanych im. Generała Stanisława Maczka w Bielsku-Białej, Zespołem Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej realizuje projekt pt. „Czas na staż w Bielsku-Białej”.

Projekt jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+), Priorytet FESL. 06 Fundusze Europejskie dla edukacji, Działanie 6.3 Kształcenie zawodowe, Typ: staże uczniowskie w kształceniu zawodowym.

W ramach projektu 164 uczniów i uczennic (109 uczniów i 55 uczennic) ze szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Bielsku-Białej weźmie udział w stażach zawodowych u pracodawców. Projekt skierowany jest do uczniów czterech bielskich placówek oświatowych:

a)         Zespół Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej,

b)         Zespół Szkół Budowlanych im. Generała Stanisława Maczka w Bielsku-Białej,

c)         Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej,

d)        Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej.

Uczestnikiem/uczestniczką stażu uczniowskiego może zostać osoba spełniająca łącznie następujące kryteria:

a) jest uczniem szkoły objętej wsparciem w ramach projektu,

b) ma ukończone 18 lat,

c) kształci się w jednym z kierunków: technik budownictwa (33 miejsca), technik geodeta (10 miejsc), technik renowacji elementów architektury (5 miejsc), technik ekonomista (8 miejsc), technik rachunkowości (8 miejsc), technik handlowiec (8 miejsc), technik logistyk (16 miejsc), technik mechatronik (4 miejsca), technik mechanik (3 miejsca), technik elektryk (3 miejsca), technik informatyk (4 miejsca), technik programista (3 miejsca), technik elektronik (3 miejsca), technik pojazdów samochodowych (22 miejsca), technik mechanik (3 miejsca), technik transportu drogowego (13 miejsc), technik spedytor (12 miejsc), technik automatyk (6 miejsc). Grupa ta nie obejmuje młodocianych pracowników.

Cel projektu:

Celem projektu będzie wzrost zatrudnienia młodych ludzi na rynku pracy poprzez wsparcie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia, poprzez udział w stażach zawodowych, co pozwoli na  uzyskiwanie doświadczenia i nabycie umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy w zawodach, w których kształcą się uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych i Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, w tym ułatwianie mobilności edukacyjnej dla wszystkich i dostępności.

Efekty projektu

W wyniku podjętych działań projektowych uczniowie i uczennice, którzy odbędą staże podniosą lub nabędą umiejętności i/ lub kompetencje zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy, a szkoły biorące udział w projekcie wzmocnią współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Wartość projektu: 787 507,50 PLN, Dofinansowanie 708 756,75 PLN

w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich 669 381,37 PLN

Termin realizacji wsparcia, tj. 01.01.2024 do 31.12.2024 r.

#FunduszeUE

REKRUTACJA

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu "Czas na staż w Bielsku-Białej” realizowanym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+) dla Priorytetu: FESL.06.00 – Fundusze Europejskie dla edukacji dla Działania: FESL.06.03 – Kształcenie zawodowe.

Rekrutacja w naszej szkole trwać będzie od 24 stycznia 2024  roku do 29 lutego 2024 roku.

Szkolny Koordynator Projektu:

Jakub Rudolf, telefon : 33 812 26 03, e-mail : jrudolf@zseeim.edu.pl