Podstrony
Konkurs dla ósmoklasistów - MECHANICzna Pomarańcza - Strona główna

Powiedz mi - zapomnę,
Pokaż - zapamiętam,
Pozwól zrobić - zrozumiem!

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy uczniów ósmych klas szkół podstawowych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu

„MECHANICzna Pomarańcza”

organizowanego przez

Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej

ul. Słowackiego 24, 43-300 Bielsko-Biała.

Ważne terminy:

• Zgłoszenia do konkursu proszę przesłać poprzez formularz elektroniczny do 26 stycznia 2024 r.

• Termin konkursu: 27 marca 2024 r. godzina 10.00

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA

„MECHANICzna Pomarańcza”

Organizatorzy:

Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku Białej

MECHANIK”

ul. Słowackiego 24  43-300  Bielsko-Biała

Cel konkursu:

• Wspieranie wyboru profilu dalszego kształcenia uczniów poprzez rozpoznanie ich predyspozycji.

• Ujawnianie i rozwijanie talentów młodzieży

• Rozwijanie twórczej aktywności.

Konkurs wiedzy obejmuje:

Zagadnienia z zakresu przedmiotów przyrodniczych, elementów wiedzy informatycznej, technicznej oraz ogólnej.

Uczestnicy konkursu:

Konkurs organizowany dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego.

W konkursie bierze udział maksymalnie osiem drużyń.

Każda szkoła może wytypować do konkursu tylko jeden trzy osobowy zespół uczestników.

W konkursie bierze udział maksymalnie osiem drużyn.

O zakwalifikowaniu do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy każdą drużynę do przyjazdu z grupą kibiców!

Zasady konkursu:

·         Konkurs polega na grze planszowej, która ma 11 pól do mety ( w tym 3 pola są bonusowe). Drużyna, która pierwsza dotrze do mety wygrywa i przechodzi dalej. Drużyna, która pokona wszystkie grupy na poszczególnym etapie w grze planszowej wygrywa cały Konkurs.

·         W grze biorą udział tylko drużyny 3-osobowe.

·         W konkursie mile widziany jest udział i wsparcie uczestników ze strony ich szkolnych koleżanek i kolegów. Każda Szkoła, może oddelegować uczniów, którzy będą kibicować swojej drużynie.

·         O kolejności drużyń przystępujących do rozgrywki decyduje losowanie przed rozpoczęciem konkursu.

·         Każda drużyna losuje za pomocą kostki do gry dziedzinę, z której będzie odpowiadać:

F – fizyka, Ch – chemia, T – technika, M - matematyka, I – informatyka, N – niespodzianka.

o    Pytania z każdej dziedziny są za 1 punkt (łatwiejsze) lub za 2 punkty (trudniejsze).

o    Jeżeli drużyna wybierze i odpowie prawidłowo na pytanie za 1 pkt. to przesuwa się o 1 pole do przodu (lub przy błędnej odpowiedzi pozostaje na miejscu).

o    Jeżeli drużyna wybierze i odpowie prawidłowo na pytanie za 2 pkt. to przesuwa się o 2 pola do przodu (lub przy błędnej odpowiedzi pozostaje na miejscu).

o    Decyzja o wyborze trudności pytania należy do drużyny.

o    Drużyny rozpoczynają grę z pola „START”. Jeśli nie udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie na pierwszym polu, to pozostają na nim do momentu udzielenia prawidłowej odpowiedzi.

o    Rozgrywkę wygrywa ta drużyna, która pierwsza osiągnie pole „META” na planszy.

o    Z każdej rozgrywki do finału przechodzi jedna drużyna, która jako pierwsza stanęła na polu "META". Między dwoma najlepszymi drużynami w finale jest rozgrywka o dwa pierwsze miejsca. Trzecie miejsce zajmuje drużyna, która ze wcześniejszych rozgrywek uzyskała najwięcej punktów. W razie tej samej ilości punktów między drużynami jest dogrywka. Dogrywkę wygrywa drużyna, która po skończonej serii ma dwa punkty przewagi nad przeciwnikiem. W serii każda drużyna odpowiada na jedno pytanie za dwa punkty z wylosowanej przez siebie kategorii.

o    Pól na planszy jest 11, w tym 3 pola bonusowe (przesuwasz się o jedno pole dalej, szansa-podpowiedź widowni, dodatkowe pytanie za 3pkt, )

o    Przewidziany czas na odpowiedź na jedno pytanie wynosi 30 sekund.

Warunki uczestnictwa:

o    w konkursie mogą brać udział zespoły 3-osobowe,

o    zgłoszenia zespołu może dokonać nauczyciel poprzez formularz elektroniczny

o    Szkoła może zgłosić do konkursu 1 zespół składający się z trzech uczniów.

o    Dyrektor zobowiązany jest do wyznaczenia opiekuna, który nie bierze udziału w konkursie.

o    Opiekun zobowiązany jest do:

§  przedstawienia w dniu konkursu legitymacji szkolnych wszystkich uczestników.

§  dostarczenia zgód na wykorzystanie wizerunku oraz przetwarzania danych osobowych w ramach konkursu - plik do pobrania na końcu strony

o    zmiana uczestnika w składzie zespołu możliwa jest do chwili ostatecznego złożenia formularza zgłoszeniowego przez opiekuna,

o    o zmianie uczestnika należy niezwłocznie poinformować organizatora konkursu,

o    w szczególnych przypadkach (choroba, zdarzenia losowe i inne) dopuszczalne jest pojawienie się drużyny w niepełnym składzie minumym dwuosobowym,

o    wszystkie etapy polegają na zespołowej pracy uczestników grup,

o    podczas konkursu obowiązuje ogólny zakaz używania telefonów komórkowych oraz innych urządzeń i materiałów przez uczestników.

Jury konkursowe

Nad całością konkursu czuwa Jury, które decyduje  o przyznaniu   nagród.

Skład  Jury ustala organizator konkursu.

Organizatorzy dopuszczają możliwość wprowadzenia zmian w harmonogramie konkursu.

LAUREACI  KONKURSU  OTRZYMUJĄ
DYPLOMY  I  CENNE NAGRODY!

UWAGA!

W razie problemów z zgłoszeniem uczestnictwa w konkursie prosimy o kontakt meilowy z organizatorką konkursu - Panią Joanną Baron

email: baron.joanna@gmail.com

TypNazwa / opisRozmiarPobierz