Szkolny Klub Przedsiębiorczości - Strona główna

Celem działań podejmowanych przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości jest  kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów, umożliwienie uczniom udziału w ogólnopolskich projektach edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości oraz pogłębianie ich wiedzy ekonomicznej.

W ramach jego działalności podejmowane są następujące przedsięwzięcia:

• Warsztaty dla uczniów organizowane w ramach zajęć pozalekcyjnych np. „Jak zostać inwestorem giełdowym”, „Uczeń konsumentem”, „Znaczenie oszczędzania”.
  • Udział w ogólnopolskich konkursach np. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, Olimpiada Wiedzy o Finansach, Krótki film o oszczędzaniu.
  • Udział w ogólnopolskich projektach np. „Dzień Przedsiębiorczości, „Tydzień dla Oszczędzania”, „Otwarta Firma”.
  • Wycieczki naukowe np. Beskidzki Dom Maklerski, Narodowy Bank Polski oddział w Katowicach

Wszystkich chętnych zapraszam.

Opiekun SZKP -  Ewa Wróbel