Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej im. Jędrzeja Śniadeckiego
WYCIECZKA NA HALĘ BORACZĄ I LIPOWSKĄ Z SKKT-PTTK "MECHANIK"
Data: 26.04.2024 12:48:00 Autor:KM

 

:

 

W dniach 22 do 23 kwietnia 2024 r. odbyła się dwudniowa wycieczka ze szkolnego koła turystycznego PTTK "MECHANIK" z noclegiem na Hali Boraczej.

Pogoda zapowiadała się niezachęcająca, gdyż do południa miały być opady śniegu. Zatem trasa została tak zaplanowana, by najpierw dostać się do obiektu noclegowego i tam przeczekać opady.
Trasa wiodła z Żabnicy szlakiem czarnym na Halę Boraczą do naszego pensjonatu. 

Rozpakowaliśmy się i zjedliśmy obiad. 
Ponieważ przestało padać, udaliśmy się na kolejny odcinek planowanej wycieczki. Została ona zaplanowana tak, by 
przez szczyt Hali Boraczej dotrzeć do grzbietu pasma i nim kierować się szlakiem żółtym do schroniska na Rysiance. Jest to według mnie najpiękniejsza trasa w Beskidach. Prowadzi poniżej wierchów Redykalnego, Boraczego, Lipowskiego i Rysianki.
Po drodze mija się kolejno Halę Boraczą, Redykalną, Bacmańską, Gawłowską, Bieguńską, Lipowską i Rysiankę. Na każdej z tych hal rozpościera się piękny widok na okoliczne pasma górskie. Niestety z powodu mgły były one dla nas bardzo ograniczone.

Na całym szlaku zalegał świeżo napadany śnieg. Był dość mokry, zatem dotarliśmy do schroniska na Hali Lipowskiej i postanowiliśmy w tym miejscu zawrócić. Warunki spowodowały, że część chłopców zaczęło odczuwać wilgoć w butach.

Po posileniu się mieliśmy wracać szlakiem zielonym bezpośrednio na Halę Boraczą. Ten szlak nie jest widokowy jak ten żółty. A że miało się rozpogadzać, podjęliśmy decyzję o powrocie tym samym szlakiem. I była to trafna decyzja, bo w końcu można było zrobić kilka pięknych zdjęć.

Po powrocie do pensjonatu w ramach kolacji zaplanowane było ognisko z pieczenirm kiełbas. Po ognisku był czas na rekreację w podgrupach. Można było zagrać w karty, tenisa stołowego bądź piłkarzyki. Trasa dość mocno wymęczyła młodzież, zatem dość szybko i co ważne cicho położyli się spać.

Na drugi dzień przywitało nas słońce i towarzyszyło nam prawie przez cały dzień. Po śniadaniu wyszliśmy do schroniska na Hali Boraczej, by stamtąd kierować się zielonym szlakiem do Milówki, gdzie wycieczka dobiegła końca.

Polecam wszystkim w wolnej chwili, by przejść się tą trasą.

Dziękuję młodzieży i opiekunom Markowi Mandrakowi oraz Pawłowi Kłodzie za wspólną wycieczkę. Zachęcamy nowych członków do wstąpienia do koła PTTK i zapraszamy na kolejne wycieczki.

Opiekun koła SKKT-PTTK "MECHANIK"
Tomasz Ludwig

 


Powrót
Owiedzin : 3 756 318
Gości online : 23
Zapytań : 6
Czas zapytań : 0.004s
Czas generowania 0.009s
Projekt i wykonanie portalu : Krzysztof Michniowski Zgłoś błąd
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy:
1. Administratorem Pani/Pana danych jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z siedzibą w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 24.
2. Dane przetwarzane są przez nas:
A) w celu świadczenia statutowej działalności tj. sprawując funkcję edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, kompensacyjną i kulturotwórczą, tworząc warunki do wielostronnego: intelektualnego, estetycznego i zawodowego rozwoju uczniów na podstawie:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),
- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2017 r., poz. 2198 ze zmianami).
B) rekrutacji pracowników oraz realizacji obowiązków pracodawcy na podstawie: - ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta Nauczyciela (Dz.U z 2018 r. poz. 967 ze zmianami)
- ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zmianami)
3. Dane nie podlegają profilowaniu.
4. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich/organizacji międzynarodowej.
5. Dane będą przetwarzane do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia (prawo to można realizować w zakresie danych zbieranych na podstawie zgody), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
6. W celu realizacji swoich praw należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych: tel. 33 812 35 43.
PRZEJDŹ DO SERWISU