Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej im. Jędrzeja Śniadeckiego
Wołowiec (Tatry Zachodnie) – wycieczka górska dla młodzieży – 11 maja 2024 r.
Data: 19.05.2024 11:01:00 Autor:KM

 

 

W sobotę 11 maja 2024r. odbyła się wycieczka górska w Tatry Zachodnie, której celem był Wołowiec (2064 m n.p.m.).
Około godziny 6.00 wyruszyliśmy autokarem z Bielska-Białej do Witowa, gdzie zaczęła się piesza część wycieczki. Pełni energii i dobrego nastroju ruszyliśmy przez Siwą Polanę w kierunku schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej. Z początku wydawało się, że nie będziemy mogli podziwiać w pełni przepięknych widoków Tatrzańskiego Parku Narodowego przez niesprzyjającą pogodę. Na szczęście, kiedy zatrzymaliśmy się na chwilę pod schroniskiem, pogoda już się poprawiała, co napełniało wszystkich dodatkową radością i entuzjazmem.
Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy już trochę bardziej wymagającą trasą w stronę Grzesia. Po drodze mieliśmy kilka przystanków, podczas których Pan Przewodnik opowiadał nam o szczytach, które widzimy oraz o Tatrzańskim Parku Narodowym.
Gdy już dotarliśmy na Grzesia, zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę, aby zjeść i „cyknąć” sobie pamiątkowe zdjęcia. Po posileniu wyruszyliśmy w stronę szczytu Rakoń, gdzie po drodze mijaliśmy niestopniały jeszcze śnieg, który w niektórych miejscach miał ok. 15 cm grubości. Na Rakoniu nie zatrzymaliśmy się, tylko szliśmy dalej do głównego celu naszej podróży, czyli szczytu Wołowca, a gdy już tam dotarliśmy – mogliśmy w pełni podziwiać przepiękne, tatrzańskie widoki.
Niestety, po ok. 15 minutach, na szczycie zaczął wiać mocny wiatr, który przywiał chmury, przez co mało było widać z samego szczytu. Zdecydowaliśmy się więc wracać do autokaru, a podróż powrotna przebiegała bez większych problemów. Mniej więcej w połowie drogi z Grzesia do schroniska zaczęło padać, jednak byliśmy na to przygotowani. Każdy założył ubranie przeciwdeszczowe i ruszyliśmy w dalszą drogę. Zatrzymaliśmy się jeszcze na około godzinkę w schronisku, aby zjeść coś ciepłego, co przy okazji pozwoliło nam trochę przeczekać deszcz.
Po upływie ustalonego czasu ruszyliśmy w dalszą drogę do autokaru. Po około 15-20 min przestało padać, wiec spokojnie szliśmy dalej i tak około godziny 19 znaleźliśmy się na Siwej Polanie, skąd wróciliśmy do Bielska-Białej.
Cała wyprawa była dość długa, ale zdecydowanie warta przepięknych widoków. Polecam każdemu, kto jeszcze nie był w TPN odwiedzenia go, bo widoki i przeżycia są naprawdę niezapomniane.
Wycieczką na Wołowiec zainaugurowaliśmy przejście grzebietu polskich Tatr Zachodnich, co jest planem Szkolnych Kół PTT z bielskich szkół średnich na uczczenie 100-lecia PTT w Bielsku-Białej.

Antoni Kymona, ZSEEiM

 

 


Powrót
Owiedzin : 3 734 844
Gości online : 24
Zapytań : 6
Czas zapytań : 0.006s
Czas generowania 0.011s
Projekt i wykonanie portalu : Krzysztof Michniowski Zgłoś błąd
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy:
1. Administratorem Pani/Pana danych jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z siedzibą w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 24.
2. Dane przetwarzane są przez nas:
A) w celu świadczenia statutowej działalności tj. sprawując funkcję edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, kompensacyjną i kulturotwórczą, tworząc warunki do wielostronnego: intelektualnego, estetycznego i zawodowego rozwoju uczniów na podstawie:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),
- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2017 r., poz. 2198 ze zmianami).
B) rekrutacji pracowników oraz realizacji obowiązków pracodawcy na podstawie: - ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta Nauczyciela (Dz.U z 2018 r. poz. 967 ze zmianami)
- ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zmianami)
3. Dane nie podlegają profilowaniu.
4. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich/organizacji międzynarodowej.
5. Dane będą przetwarzane do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia (prawo to można realizować w zakresie danych zbieranych na podstawie zgody), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
6. W celu realizacji swoich praw należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych: tel. 33 812 35 43.
PRZEJDŹ DO SERWISU