Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej im. Jędrzeja Śniadeckiego
DWUDNIOWA WYCIECZKA NA BENDOSZKĘ WIELKĄ Z SKKT-PTTK "MECHANIK"
Data: 13.11.2023 09:56:00 Autor:KM

 

 

8-9 listopada b.r. odbyła się dwudniowa wycieczka dla członków koła turystycznego SKKT-PTTK "MECHANIK".

Pierwszego dnia trasa biegła niebieskim szlakiem z Soli przez Łysicę (704 m n.p.m.) do Rycerki, a dalej na Praszywkę Wielką (1044 m n.p.m.). 
Po zejściu na Przełęcz Przyslóp Potócki (845 m n.p.m.) trzeba było zaliczyć trzecie podejście tego dnia na najwyższy szczyt naszej wycieczki, Bendoszkę Wielką (1144 m n.p.m.). Na jej szczycie stoi Krzyż Jubileuszowy Ziemi Żywieckiej. Stąd rozciąga się piękny widok na pasma Wielkiej Raczy, Wielkiej Rycerzowej, Baraniej Góry, a także na Małą Fatrę.
Ze szczytu do Przełęczy Przegibek było już tylko 20 min. marszu. W tym dniu to był koniec naszej wędrowki. W schronisku usytuawanym dokładnie na wysokości 1000 m n.p.m. czekał już na nas obiad, po którym był czas na kąpiel i odpoczynek.
W schronisku można było zakupić ręcznie robione czapki zimowe.
Wieczór rozpoczęliśmy ogniskiem, przy którym zjedliśmy pieczoną kiełbasę.
Później czas spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach.

Dzień kolejny rozpoczął się śniadaniem, po którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle schroniska.
Trasa powrotna wiodła szlakiem zielonym do przysiółka Kolonia w Rycerce Górnej. Stamtąd zabrał nas autokar do centrum Rajczy, by dalej spacerem dostać się do stacji kolejowej.

Zachęcamy nowych członków do wstąpienia do koła PTTK i zapraszamy na kolejne wycieczki.

Opiekun koła SKKT-PTTK "MECHANIK"
Tomasz Ludwig

 


Powrót
Owiedzin : 3 756 387
Gości online : 33
Zapytań : 6
Czas zapytań : 0.005s
Czas generowania 0.011s
Projekt i wykonanie portalu : Krzysztof Michniowski Zgłoś błąd
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy:
1. Administratorem Pani/Pana danych jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z siedzibą w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 24.
2. Dane przetwarzane są przez nas:
A) w celu świadczenia statutowej działalności tj. sprawując funkcję edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, kompensacyjną i kulturotwórczą, tworząc warunki do wielostronnego: intelektualnego, estetycznego i zawodowego rozwoju uczniów na podstawie:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),
- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2017 r., poz. 2198 ze zmianami).
B) rekrutacji pracowników oraz realizacji obowiązków pracodawcy na podstawie: - ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta Nauczyciela (Dz.U z 2018 r. poz. 967 ze zmianami)
- ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zmianami)
3. Dane nie podlegają profilowaniu.
4. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich/organizacji międzynarodowej.
5. Dane będą przetwarzane do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia (prawo to można realizować w zakresie danych zbieranych na podstawie zgody), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
6. W celu realizacji swoich praw należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych: tel. 33 812 35 43.
PRZEJDŹ DO SERWISU