Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej im. Jędrzeja Śniadeckiego
Czarny Staw Gąsienicowy – SK PTT „GÓRSKI AZYMUT” – 14.IV.2024r
Data: 17.04.2024 12:02:00 Autor:KM

 

Zapraszamy do galerii zdjęć : 

https://photos.google.com/share/AF1QipN1GHnnUTYWcLiZqCLlA0QaWqMW5Pi2xnedPFsPoz8NVL2rRitsJ3abEcoSGEBnUg?key=WFM0a0FXakNoYldJUVhybWc5M0tlckFCNGc3cWZB

 

Dnia 14 kwietnia 2024r. odbyła się kolejna wysokogórska wyprawa w Tatry Wysokie Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oddział Bielsko-Biała. Dzięki uprzejmości Prezesa mogły w niej wziąć udział dwa szkolne koła PTT - SK PTT „Pionowy Świat” w V LO i SK PTT „Górski Azymut” w ZSEEiM.

Naszym celem tego dnia był Czarny Staw Gąsienicowy. O godzinie 6.00 wyjechaliśmy z Bielska-Białej w stronę Zakopanego.

Z Kuźnic wyruszyliśmy szlakiem niebieskim przez Boczań, Skupniów Upłaz i przełęcz między Kopami w kierunku Hali Gąsienicowej. Pogoda tego dnia była cudowna, podziwialiśmy budzącą się do życia przyrodę tatrzańską. Hala Gąsienicowa powitała nas panoramą zapierających dech w piersi szczytów tj. Żółtej Turni, Granatów, Koziego Wierchu, Świnicy i Kościelca. Nasz przewodnik wielokrotnie „przeegzaminował” nas z wiedzy dotyczącej tej panoramy :)

Z Hali Gąsienicowej piękną kamienistą ścieżką wśród kosówek udaliśmy się w kierunku stawu. W połowie drogi zwróciliśmy uwagę na znajdujący się w dole na piarżysku kamienny obelisk upamiętniający miejsce śmierci Mieczysława Karłowicza. Po dotarciu do Czarnego Stawu Gąsienicowego i wykonaniu niezliczonej ilości pamiątkowych fotografii delektowaliśmy się tym wyjątkowo urokliwym zakątkiem naszych Tatr. Znad stawu świetnie widać fragmenty Orlej Perci – Granaty i w głębi Kozi Wierch. Po lewej rozłożysta Żółta Turnia, a po prawej potężne ściany Kościelca. W drodze powrotnej odpoczęliśmy w schronisku „Murowaniec”. Następnie żółtym szlakiem przez Dolinę Jaworzynki wróciliśmy do Kuźnic.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszemu przewodnikowi - Konradowi Gonciarczykowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, która zainspirowała nas do uczestniczenia w kolejnych wycieczkach górskich. SK PTT „Górski Azymut


Powrót
Owiedzin : 3 756 234
Gości online : 22
Zapytań : 6
Czas zapytań : 0.006s
Czas generowania 0.012s
Projekt i wykonanie portalu : Krzysztof Michniowski Zgłoś błąd
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy:
1. Administratorem Pani/Pana danych jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z siedzibą w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 24.
2. Dane przetwarzane są przez nas:
A) w celu świadczenia statutowej działalności tj. sprawując funkcję edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, kompensacyjną i kulturotwórczą, tworząc warunki do wielostronnego: intelektualnego, estetycznego i zawodowego rozwoju uczniów na podstawie:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),
- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2017 r., poz. 2198 ze zmianami).
B) rekrutacji pracowników oraz realizacji obowiązków pracodawcy na podstawie: - ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta Nauczyciela (Dz.U z 2018 r. poz. 967 ze zmianami)
- ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zmianami)
3. Dane nie podlegają profilowaniu.
4. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich/organizacji międzynarodowej.
5. Dane będą przetwarzane do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia (prawo to można realizować w zakresie danych zbieranych na podstawie zgody), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
6. W celu realizacji swoich praw należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych: tel. 33 812 35 43.
PRZEJDŹ DO SERWISU