OITiW - strona główna

Okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Ze względu na wprowadzenie stanu epidemii oraz bardzo dynamiczny rozwój sytuacji Eliminacje Okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości dla okręgu Bielsko-Biała odbędą się w późniejszym terminie ale nie wcześniej niż po 19 kwietnia.
O dokładnym terminie poinformujemy w następnym komunikacie po przerwie świątecznej.

Przewodniczący Olimpiady Okręgowej: mgr inż. Włodzimierz Dymek

W tym roku szkolnym z upoważnienia Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów (PZSWiR) organizatorem okręgowego etapu eliminacji olimpiady na Podbeskidziu jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej (ZSEEiM).

• Zawody I stopnia - eliminacje szkolne - należy przeprowadzić w poszczególnych placówkach oświatowych zgodnie z Regulaminem Olimpiady 2019/2020 opublikowanym na stronach Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów (www.pzswir.pl).

Zgodnie z powyższym regulaminem:

- w Bloku A (Innowacje Techniczne) wyniki powinny być ogłoszone do dnia 30 marca 2020r., Tematy i nazwiska uczniów oraz wyróżnione prace w eliminacjach szkolnych wraz z dokumentacją  należy dostarczyć Komitetowi Okręgowemu do 31 marca 2020r (wtorek) do godziny 14:00 (sala nr 18 lub 22).

- w Bloku B (Wynalazczość) mogą brać udział wszyscy uczniowie danej szkoły. Eliminacje szkolne przeprowadzone zostaną na platformie E-LEARNINGOWEJ w terminie od 9 do 11 marca 2020r. Uczestnictwo wymaga rejestracji poszczególnych uczniów w systemie od 2.01.2020r. do 31.01.2020r. Szczegóły dotyczące zasad rejestracji zostaną przedstawione w instrukcji dostępnej na stronie internetowej PZSWiR z dniem udostępnienia platformy tj. 2.01.2020r. Podsumowanie tej części eliminacji powinno nastąpić do 18 marca 2020r., a zgłoszenie drużyny oraz propozycje pytań konkursowych należy przekazać do Komitetu Okręgowego do 23 marca 2020r.

Zgłoszeń do Komitetu Okręgowego należy dokonać u Sekretarza Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości mgr inż. Tomasza Skokana na adres email tskokan@zseeim.edu.pl lub adres korespondencyjny szkoły organizatora: Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych 43-300 Bielsko-Biała ul. Słowackiego 24.

• Zawody II stopnia - eliminacje okręgowe - termin Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych
    i Wynalazczości
    dla Bloku A oraz B ustalono na dzień 3 kwietnia 2020r. (piątek) godzina 12:00
    w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej w sali 214. Prezentacja prac w Bloku A - innowacje odbędzie się w sali 18, a rozwiązanie zadań i testów w Bloku B - wynalazczość w sali 214.

Podsumowanie Okręgowej Olimpiady z udziałem zaproszonych gości, wręczenie wyróżnień uczniom proponuje się 29 maja 2020r. (piątek) o godzinie 12:00 w auli szkoły (II piętro sala 214) Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej.

Zaznaczamy, że udział uczniów /laureatów i finalistów/ w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości jest promowany przez władze oświatowe, samorządy miast, ponadto jest doceniany w krajowym rankingu szkół oraz przy egzaminach wstępnych na uczelnie, a także w przyszłej pracy zawodowej.

Sekretarz
Okręgowej Olimpiady

mgr inż. Tomasz Skokan
Okręgowej Olimpiady

mgr inż. Włodzimierz Dymek
Dyrektor ZSEEiM
w Bielsku-Białej

mgr inż. Jacek Zieliński

SPONSORZY OKRĘGOWEJ OLIMPIADY

INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI W BIELSKU-BIAŁEJ 2019

DOTYCHCZASOWI SPONSORZY OKRĘGOWEJ OLIMPIADY

INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI W BIELSKU-BIAŁEJ

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy:
1. Administratorem Pani/Pana danych jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z siedzibą w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 24.
2. Dane przetwarzane są przez nas:
A) w celu świadczenia statutowej działalności tj. sprawując funkcję edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, kompensacyjną i kulturotwórczą, tworząc warunki do wielostronnego: intelektualnego, estetycznego i zawodowego rozwoju uczniów na podstawie:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),
- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2017 r., poz. 2198 ze zmianami).
B) rekrutacji pracowników oraz realizacji obowiązków pracodawcy na podstawie: - ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta Nauczyciela (Dz.U z 2018 r. poz. 967 ze zmianami)
- ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zmianami)
3. Dane nie podlegają profilowaniu.
4. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich/organizacji międzynarodowej.
5. Dane będą przetwarzane do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia (prawo to można realizować w zakresie danych zbieranych na podstawie zgody), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
6. W celu realizacji swoich praw należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych: tel. 33 812 35 43.