Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej im. Jędrzeja Śniadeckiego
Wycieczka szkolna na Błatnią w ramach koła SKKT-PTTK "MECHANIK"
Data: 21.09.2019 09:58:00 Autor:KM

9-10 września br. odbyła się wycieczka szkolna na Błatnią w ramach koła SKKT-PTTK "MECHANIK". W wycieczce brała również młodzież z klasy 2 TE oraz 3TF.

W poniedziałek pogoda nie dopisała, zatem zdobycie szczytu Szyndzielni odbyło się przy pomocy kolejki linowej. Dzięki aplikacjom   turystycznym udało się zauważyć okno pogodowe, które pokazywało ok. dwie godziny bez deszczu. Zatem bez wizyty w schronisku na Szyndzielni młodzież udała się jak najkrótszą trasą w kierunku zamierzonego celu. Trasa biegła żółtym szlakiem w kierunku szczytu Klimczoka, który jednak ominęliśmy, skracając trasę czarnym, łącznikowym szlakiem. Po dotarciu ponownie do żółtego szlaku trasa wiodła przez Trzy Kopce i Stołów, gdzie dopadł nas spodziewany deszcz. Dzięki temu tylko niecałą godzinę szliśmy w kiepskiej pogodzie do szczytu Błatniej, gdzie w schronisku zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę na posilenie się i uzupełnienie płynów.

Po odpoczynku zeszliśmy do Rancza pod Błatnią, gdzie mieliśmy nocleg. 
Wieczorem było zaplanowane ognisko pod wiatą, zatem pogoda nie miała znaczenia. Młodzież w ramach kolacji upiekła sobie kiełbasy. Odkryte talenty muzyczne spontanicznie sprowokowały do odśpiewania wszystkich zwrotek Morskich Opowieści i kilku jeszcze znanych biesiadnych i rockowych piosenek.

Poranek 12 września przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, która utrzymała się cały dzień. Po obfitym i różnorodnym śniadaniu udaliśmy się szlakiem czerwonym, by ponownie dotrzeć na szczyt Błatniej. Stamtąd szlakiem niebieskim zeszliśmy przez Przykrą do doliny Wapienicy, gdzie rozpościerały się piękne widoki na sztuczny zbiornik wodny Wielka Łąka, odbijającym światło górującego w południe słońca.

 


Powrót
Owiedzin : 2 565 928
Gości online : 34
Zapytań : 6
Czas zapytań : 0.005s
Czas generowania 0.017s
Projekt i wykonanie portalu : Krzysztof Michniowski Zgłoś błąd
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy:
1. Administratorem Pani/Pana danych jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z siedzibą w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 24.
2. Dane przetwarzane są przez nas:
A) w celu świadczenia statutowej działalności tj. sprawując funkcję edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, kompensacyjną i kulturotwórczą, tworząc warunki do wielostronnego: intelektualnego, estetycznego i zawodowego rozwoju uczniów na podstawie:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),
- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2017 r., poz. 2198 ze zmianami).
B) rekrutacji pracowników oraz realizacji obowiązków pracodawcy na podstawie: - ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta Nauczyciela (Dz.U z 2018 r. poz. 967 ze zmianami)
- ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zmianami)
3. Dane nie podlegają profilowaniu.
4. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich/organizacji międzynarodowej.
5. Dane będą przetwarzane do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia (prawo to można realizować w zakresie danych zbieranych na podstawie zgody), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
6. W celu realizacji swoich praw należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych: tel. 33 812 35 43.
PRZEJDŹ DO SERWISU