Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej im. Jędrzeja Śniadeckiego
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Data: 28.04.2021 06:44:00 Autor:KM

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodziliśmy

23  kwietnia, uczniowie Mechanika zaprezentowali te utwory literackie, które zmieniły ich perspektywę w patrzeniu na świat. Poniżej znajdują się najciekawsze recenzje, ilustrowane przez samych uczniów:

 

Jan Szkrobol – klasa IV TE

Jedną z wielu książek, które mnie zaciekawiły jest powieść “Szklany klosz” autorstwa Sylvii Plath. Opowiada o młodej kobiecie, która jest dręczona przez zaburzenia psychiczne. Sylvia Plath opowiada o swojej bohaterce wplatając swoje osobiste problemy. Zarówno Sylvia jak i Esther cierpią. Zamykają się na świat - tytułowym szklanym kloszem. Czytając powieść możemy odnieść wrażenie, że zaraz stanie się coś złego. Sylvia opisuje stan Esther w nader realistyczny sposób. Z punktu widzenia dorastającego człowieka, warto wiedzieć, że człowiek nierzadko potrzebuje pomocy, do której świadomie nie dopuszcza, zatapiając się w kwiecistych marzeniach. Zachwycają mnie opisy zdarzeń, uczuć i przemyśleń autorki. Jestem pewien, że ta powieść zasługuje na wyróżnienie wśród literatury.

 

Tomasz Mrzyk – klasa IV TE

„Gra o Tron” Georga R.R Martina to przełomowe dzieło literatury fantasy. Autor książki przy pomocy intryg i polityki pokazuje nam dobitnie, jak świat jest niesprawiedliwy. ,,W grze o tron wygrywasz albo przegrywasz, nie ma czegoś pomiędzy” - cytat wypowiedziany przez jedną z postaci tylko to potwierdza. Książka ta znacząco zmieniła u mnie spojrzenie na świat. Nauczyłem się, że każda nasza decyzja, może nam przynieść zarówno zysk, jak i stratę, a ludzie i świat mają więcej warstw niż mogłoby się wydawać. Gorąco polecam zapoznać się z tekstem, który porusza najbardziej kontrowersyjne kwestie świata, który dla nikogo nie jest bezpiecznym miejscem.


Powrót
Owiedzin : 2 957 117
Gości online : 19
Zapytań : 6
Czas zapytań : 0.002s
Czas generowania 0.009s
Projekt i wykonanie portalu : Krzysztof Michniowski Zgłoś błąd
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy:
1. Administratorem Pani/Pana danych jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z siedzibą w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 24.
2. Dane przetwarzane są przez nas:
A) w celu świadczenia statutowej działalności tj. sprawując funkcję edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, kompensacyjną i kulturotwórczą, tworząc warunki do wielostronnego: intelektualnego, estetycznego i zawodowego rozwoju uczniów na podstawie:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),
- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2017 r., poz. 2198 ze zmianami).
B) rekrutacji pracowników oraz realizacji obowiązków pracodawcy na podstawie: - ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta Nauczyciela (Dz.U z 2018 r. poz. 967 ze zmianami)
- ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zmianami)
3. Dane nie podlegają profilowaniu.
4. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich/organizacji międzynarodowej.
5. Dane będą przetwarzane do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia (prawo to można realizować w zakresie danych zbieranych na podstawie zgody), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
6. W celu realizacji swoich praw należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych: tel. 33 812 35 43.
PRZEJDŹ DO SERWISU