Sprawozdanie z akcji charytatywnej „Zamiast kwiatka niosę pomoc” realizowanej w ZSEEiM Bielsko-Biała październik 2021
Data: 25.10.2021 17:57:00 Autor:KM

W odpowiedzi na apel Polskiej Akcji Humanitarnej, w dniach 11-13.10.2021r. na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc”. Ideą akcji było zachęcenie uczniów do tego, aby zamiast symbolicznych prezentów wręczanych nauczycielom w dniu ich święta, zaangażowali się w działania pomocowe na rzecz Somalii.

Mieszkańcy i mieszkanki tego afrykańskiego kraju od dłuższego czasu zmagają się z trudnymi warunkami bytowymi. Katastrofa klimatyczna te warunki jeszcze bardziej pogarsza. Długotrwałe susze i gwałtowne powodzie oraz wieloletni konflikt prowadzą do przemieszczania się ludzi, co łączy się z problemami z zaspokojeniem ich podstawowych potrzeb  życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie. W ramach pomocy, organizacja PAH zaapelowała do  nauczycieli i młodzieży szkolnej o włączenie się do akcji.

ZSEEiM odpowiedziało na apel zbiórką pieniędzy. Dobrowolne datki zbierane były przez uczniów naszej szkoły w ciągu trzech dni zajęć szkolnych od 11 do 13 października. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, udało się zebrać kwotę

1255 złotych  63 grosze

Zebrana suma przekazana została na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Celem akcji było pokazanie, że młodzi ludzie, nie pozostają obojętni, solidarnie wspierają potrzebujących i współdziałając uczą się czym jest pomoc humanitarna.

Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów uczestnicząych w zbiórce, a w szczególności:

Uczniom klasy 2TE:

• Jakubowi Krzempkowi
  • Wojtkowi Wątrobie
  • Robertowi Zalewskiemu
  • Adrianowi Perłowskiemu
  • Piotrkowi Kamińskiemu
  • Patrykowi Golasowi
  • Jakubowi Chachurze

Uczniom klasy 2TI2:

• Wiktorowi Pilarczykowi
  • Mikołajowi Pudełko