Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej im. Jędrzeja Śniadeckiego
ITAD 2017 - byliśmy tam!
Data: 22.03.2017 12:57:00 Autor:KM

ITAD 2017

17 marca 2017 roku, na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Buałem odbyła się konferencja IT Academic Day (ITAD), organizowana przez Koło informatyczne Reset ATH. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Frekwencja również dopisała. W konferencji uczestniczyło ponad 400 osób - w tym młodzież z "Mechanika" - około 40 osób.

ITAD to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, na którym spotykają się miłośnicy branży IT, bez względu na wiek czy poziom wiedzy.

Poza prezentacjami firm na scenie wystąpili goście z ciekawymi wykładami takimi jak :

"Fantastyczna czwórka"
Czas podczas studiów jest bardzo cenny. Zatem jak go wykorzystać, aby osiągnąć sukces i czerpać z tego przyjemność każdego kolejnego dnia?

"GMD-Getting More Done"
"Co zrobić żeby zarobić a się nie narobić" - to dylemat cwaniaków od zarania dziejów. Zamiast tego powinniśmy się zastanawiać "jak zrobić jeszcze więcej?".

"Testowanie Gier - czy to tylko granie w gry?"
Podczas tej sesji dowiedzieliśmy się jakie są obowiązki testera gier oraz jakie ma obowiązki. 

"Hybrydowy interfejs użytkownika - czy nowoczesny UI to brak UI?"
Jak efektywnie może działać aplikacja przeglądarkowa sterowana równolegle dotykiem oraz głosem. Kreatywne podejście do developmentu hybrydowej aplikacji webowej.

"ASP.NET Core VS ASP.NET - Różnice i wydajność."
Na przykładzie dwóch aplikacji zaprezentowano różnice i nowości wprowadzone w nowej generacji ASP.NET.

oraz wiele wiele innych.

Poza konferencją odbyły się też warsztaty, na które nielicznym osobom udało się dostać ze względu na bardzo szybkie wyczerpanie puli wolnych miejsc.

Wrasztaty obejmowały takie tematy jak:

  • Internet of things - Arduino
  • Grafika 3D w 3DS MAX
  • Przemysł Gier
  • Machine learning
  • Lego Mindstorms


Więcej informacji o wykładach i warsztatach na stronie : http://itad.reset.ath.eu/#agenda


Organizatorzy zadbali też o poczęstunek w formie darmowej pizzy - dziękujemy! :)

 

Główny panel spotkania odbywa się w mieszczącej ponad 300 osób auli, znajdującej się w najnowszym i jednocześnie największym budynku naszej Uczelni. Co roku studenci i władze uczelni dokładają wszelkich starań, aby poziom prelekcji był niezmiennie na najwyższym poziomie, a uczestnicy, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, wynieśli z tego dnia ogromne pokłady wiedzy oraz motywacji do dalszego jej poszerzania.

ITAD był dla wszystkich przede wszystkim mile spędzonym czasem. Konferencja wzbogacona została o dodatkowe atrakcje, takie jak warsztaty, gry QR Code, konkursy, turniej Fifa oraz wiele innych. Konferencja rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W przyszłym roku znowu odwiedizmy ATH na konferencji ITAD 2018, a w tym roku być może uda się zorganizować wyjście na DWO (Dni Wolnego Oprogramowania) ATH 2017

 

Opiekunowie:

Krzysztof Michniowski, Jakub Rudolf

 

Kilka pamiątkowych zdjęć:


Powrót
Owiedzin : 1 920 605
Gości online : 19
Zapytań : 6
Czas zapytań : 0.003s
Czas generowania 0.006s
Projekt i wykonanie portalu : Krzysztof Michniowski Zgłoś błąd
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy:
1. Administratorem Pani/Pana danych jest Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z siedzibą w Bielsku-Białej ul. Słowackiego 24.
2. Dane przetwarzane są przez nas:
A) w celu świadczenia statutowej działalności tj. sprawując funkcję edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą, kompensacyjną i kulturotwórczą, tworząc warunki do wielostronnego: intelektualnego, estetycznego i zawodowego rozwoju uczniów na podstawie:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),
- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U z 2017 r., poz. 2198 ze zmianami).
B) rekrutacji pracowników oraz realizacji obowiązków pracodawcy na podstawie: - ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta Nauczyciela (Dz.U z 2018 r. poz. 967 ze zmianami)
- ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zmianami)
3. Dane nie podlegają profilowaniu.
4. Dane nie będą przekazywane do państw trzecich/organizacji międzynarodowej.
5. Dane będą przetwarzane do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia (prawo to można realizować w zakresie danych zbieranych na podstawie zgody), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
6. W celu realizacji swoich praw należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych: tel. 33 812 35 43.
PRZEJDŹ DO SERWISU