II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM "WYBIERAM WYBORY" – WYBORY SAMORZĄDOWE
Data: 28.09.2017 08:20:00 Autor:KM

Nasza szkoła przystępuje do

II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM "WYBIERAM WYBORY" – WYBORY SAMORZĄDOWE

organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze

Konkurz przeznaczony jest dla Uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród Uczniów, w szczególności w zakresie wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Etap pierwszy Konkursu przeprowadzany jest w szkole, do której uczęszcza uczestnik, w miejscu wyznaczonym przez Dyrektora, w dniu 9 listopada 2017 r. o godzinie 10.00.
Etap szkolny polega na wypełnieniu testu jednokrotnego wyboru – 25 pytań (trzy propozycje odpowiedzi). Czas trwania etapu szkolnego wynosi 40 minut.

Wyniki uczestników etapu szkolnego Konkursu z danej szkoły zostaną przesłane na jej adres poczty elektronicznej, natomiast lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego zostanie ogłoszona na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej w dniu 16 listopada 2017 r. Ponadto uczestnicy zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego zostaną poinformowani o tym, za pośrednictwem Dyrektora szkoły.