Rekrutacja - po podstawówce
Rekrutacja - Kierunek technik informatyk

We współczesnym świecie, najbardziej pożądanymi zawodami stają się profesje, związane z informatyką i techniką. Technologia cyfrowa wciąż idzie do przodu, a specjalistów brakuje. Dlatego warto przyjrzeć się zawodowi technik informatyk. Dziś niemal każda firma i urząd zależne są od sprzętu IT i sieci informatycznych, w związku z czym zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży jest bardzo duże. Zakres obowiązków technika informatyka może być jest dość szeroki i nie ogranicza się wyłącznie do montowania oraz eksploatacji komputera i innych urządzeń, związanych z jego pracą. Sieci komputerowe, bazy danych, programowanie, administracja systemami informatycznymi - to tylko niektóre zagadnienia, z którymi zmierzą się w teorii i praktyce uczniowie tego kierunku.

Szkoła pomoże Ci rozwinąć zainteresowania w ramach zajęć teoretycznych i praktycznych. Masz możliwość zdobywania wiedzy oraz umiejętności w zakresie:

• montowania oraz eksploatacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych;
  • wykonywania i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych;
  • projektowania, tworzenia, administracji i użytkowania baz danych;
  • programowania aplikacji desktopowych, internetowych oraz mobilnych;
  • projektowania, tworzenia i administracji stronami WWW i systemami zarządzania treścią.

Kształcąc się w tym zawodzie poznasz wiele przedmiotów zawodowych zarówno teoretycznych jak i praktycznych. W trakcie nauki możesz też obrać ścieżkę specjalizacji i poświęcić się zagadnieniom, które najbardziej Cię interesują. Programowanie, sieci, serwis komputerowy, tworzenie gier, animacja, grafika? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Absolwent Technikum zdobędzie następujące kwalifikacje:

• INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.
  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych. Projektowanie i administrowanie bazami danych.

Technik informatyk może znaleźć zatrudnienie w:

• działach informatycznych wielu firm
  • serwisach komputerowych i punktach serwisowych
  • firmach tworzących strony i aplikacje internetowe
  • firmach tworzących specjalistyczne oprogramowanie komputerowe
  • firmach zajmujących się automatyką i robotyką
  • sklepach komputerowych
  • agencjach reklamowych
  • start-upach
  • ośrodkach obliczeniowych,
  • bankach, urzędach
  • firmach montujących sieci komputerowe np. światłowodowe lub radiowe
  • firmach zatrudniających w formie pracy zdalnej z zakresu programowania lub projektowania,
  • centrach obsługi klienta, help deskach

Perspektywa rozwoju naukowego

Informatykę i kierunki z nią związane można studiować na politechnikach, uniwersytetach, uczelniach wyższych. Ukończenie naszego technikum jest dobrym przygotowaniem do takiego dalszego kształcenia. W czasie studiów można zdobyć tytuł licencjata, inżyniera czy magistra informatyki. Ale ukończenie studiów to nie koniec edukacji informatyka - ze względu na szybki rozwój tej branży należy się uczyć i rozwijać umiejętności zawodowe przez całe życie. Bardzo ważna jest otwartość na zmiany i umiejętność wdrażanie nowych zastosowań w codziennej pracy.

Atuty kadry pedagogicznej i szkoły

• Profesjonalna kadra pedagogiczna
  • Wysoka zdawalność egzaminu maturalnego i zawodowego
  • Nauczyciele są egzaminatorami maturalnymi i zawodowymi