Wycieczka ze Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego PTTK "Mechanik" na Klimczok
Data: 11.05.2018 11:17:00 Autor:KM

26 kwietnia 2018 r. odbyła się wycieczka ze Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego PTTK "Mechanik" na Klimczok. Pogoda bardzo dopisała. Trasa wiodła z Bystrej początkowo szlakiem czerwonym, a potem niebieskim do schroniska pod Klimczokiem. Tam w ramach odpoczynku młodzież posiliła się i zregenerowała siły. Droga powrotna wiodła szlakiem zielonym wzdłuż zbocza Szyndzielni przez Przełęcz Kołowrót ponownie do Bystrej.

Na całej trasie można było spotkać grupy młodzieży z Czechowic-Dziedzic, które właśnie miały szkolny rajd z metą przy schronisku pod Klimczokiem. Takie spotkania pozalekcyjne bardzo integrują ludzi.