Spektakularny sukces mechatroników z ZSEEIM
Data: 03.04.2017 10:44:00 Autor:KM

W dniach 29-30 marca 2017 odbył się finałowy etap 40 Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Organizatorem olimpiady jest Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie. Tegoroczne finały rozegrano w Bieruniu.

Spektakularny sukces mechatroników z ZSEEIM

Uczniowie Naszej szkoły całkowicie zdominowali rozgrywkę w grupie mechatronicznej.

Po 2 dniach zmagań uzyskali następujące wyniki:

• Mateusz Figura z klasy 4TR1 - 1 miejsce w grupie mechatronicznej (zwycięzca olimpiady!!!)
  • Mateusz Bielesz z klasy 4TR4 - 4 miejsce w grupie mechatronicznej (tytuł laureata olimpiady)
  • Grzegorz Więzik z klasy 4TR1 - 7 miejsce w grupie mechatronicznej (tytuł finalisty olimpiady)
  •

Opiekun olimpiady oraz osoba odpowiedzialna za przygotowanie uczniów w grupie mechatronicznej to

mgr inż. Tomasz Olszewski

Laureaci oraz finaliści otrzymali następujące nagrody:

• zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego
  • wstęp wolny na dowolną wyższą uczelnię techniczną w kraju ( np. AGH)
  • cenne nagrody rzeczowe
  • szansa na dalsze korzyści finansowe (miasto i województwo dba o laureatów olimpiad ogólnopolskich)

Droga do sukcesu nie była łatwa - rozpoczęła się we wrześniu :

1. Pierwszym etapem dla uczniów było przebrnięcie przez zaciekłe eliminacje szkolne (we wrześniu brało w nich udział 30 mechatroników). Zgodnie z regulaminem olimpiady szkołę może reprezentować maksymalnie 3 uczniów w danym zawodzie.

2. Szczęśliwa trójka rozpoczęła trudne przygotowania do olimpiady pod okiem swojego opiekuna.

3. Etap pisemny odbył się 10 lutego 2017 w Krakowie (na AGH). Każda szkoła techniczna w Polsce wystawiła 3 najlepszych zawodników. Po tym etapie do dalszych rozgrywek awansuje tylko 16 zawodników. Po teście cała trójka naszych uczniów uplasowała się na miejscach 1,3,6 (ogromny sukces)

4. Rozpoczęły się ostateczne przygotowania do etapu praktycznego i finału.

5.  29 marca 2017 w Bieruniu odbył się praktyczny etap olimpiady (2 zadania praktyczne z branży mechatronicznej). Dzięki ciężkim przygotowaniom i wielu nieprzespanych nocach uczniowie”Mechanika” nie oddali swoich wysokich pozycji rywalom. Po tym etapie zajmowali pozycje 1,3,5

6.  30 marca 2017 odbył się w Bieruniu finałowy etap zmagań. Finał przypomina ustną maturę (uczeń losuje 3 pytania, przygotowuje się i odpowiada przed komisją w auli wypełnionej obserwatorami). Jest to najbardziej stresujący moment olimpiady ( czy poradzę sobie z występem publicznym, czy trafię na odpowiednie pytania itp.)

Po etapie finałowym wszystko stało się jasne. Zajęliśmy pozycje 1,4,7.

Uwaga uczniowie!

Od września 2017r. startują kolejne eliminacje do 41 edycji olimpiady. Możecie startować  grupach Elektrycznej, Elektronicznej, Mechatronicznej i Informatycznej. Tegoroczni zwycięzcy nie wiedzieli jakie możliwości w nich drzemią, dopóki nie zaryzykowali i po ciężkiej pracy nie przekonali się, że najlepsi w całej Polsce to właśnie  MY. Uwierzcie w siebie , nie liczcie na szczęście i pamiętajcie: „szczęście jest dla nieprzygotowanych”.