Czwarta edycja konkursu dla gimnazjalistów "MECHANICzna Pomarańcza" - podsumowanie
Data: 21.02.2017 11:02:00 Autor:KM

13 stycznia 2017r. w naszej szkole odbyła się czwarta edycja konkursu dla gimnazjalistów "MECHANICzna Pomarańcza". W konkursie wzięło udział siedem drużyn z siedmiu szkół gimnazjalnych:

• Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach – Dziedzicach,
  • Gimnazjum publiczne nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach,
  • Gimnazjum nr 6 w Bielsku – Białej,
  • Zespół Szkół w Dankowicach,
  • Gimnazjum nr 11 w Bielsku – Białej,
  • Zespół Szkół nr 3 ze Skoczowa,
  • Dwujęzyczne Gimnazjum im. W. Kopalińskiego w Bielsku – Białej.

W atmosferze zabawy i rywalizacji uczniowie odpowiadali na pytania z różnych zakresów tematycznych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą ogólną związaną z otaczającym nas światem, jak również posiadać wiadomości z konkretnych dziedzin takich jak:  informatyka, fizyka, chemia, matematyka, technika. Uczniowie zaprezentowali dużą wiedzę, jednak niekiedy zmuszeni byli liczyć na szczęście. Pomimo, iż stopień trudności pytań był różny i nie zawsze drużynie udało się odpowiedzieć prawidłowo na pytanie, panowała przyjazna atmosfera i wszystkim dopisywał świetny humor.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce:

Uczniowie z Zespołu Szkół w Dankowicach.

II miejce:

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Skoczowie.

III miejsce:

Uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali bardzo cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów:

Beskidzka Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT ,

Eaton Automotive,

IT Business Partner,

Wydawnictwo Helion,

Izar Instalacje,

Rada Rodziców ZSEEiM Bielsko-Biała.

Nagrodami w tej edycji były:

Dyski przenośne, zestawy głośników, głośniki bluetooth, słuchawki, myszki, zewnętrzne nośniki pamięci, power banki i książki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wspólną zabawę i zapraszamy za kolejną edycję!

​Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu!