41 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
Data: 26.03.2018 11:46:00 Autor:KM

W dniach 22-23 marca 2018 odbył się finałowy etap 41  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Organizatorem olimpiady jest Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie. Tegoroczne finały rozegrano w Gorzowie Wielkopolskim.

Po etapie pisemnym , który miał miejsce w lutym na AGH w Krakowie do etapu praktycznego awansowali trzej nasi uczniowie. Po 2 dniach zmagań  etapu finałowego (etap praktyczny i finał) uczniowie uzyskali następujące wyniki:

Krystian Loranc z klasy 4TR2 - 6 miejsce w grupie mechatronicznej (tytuł laureata olimpiady)

Wojciech Bieniek z klasy 4TR2 - 9 miejsce w grupie mechatronicznej (tytuł finalisty olimpiady)

Dominik Ślęczka z klasy 4TH2 - 7 miejsce w grupie elektronicznej (tytuł finalisty olimpiady)

Opiekun olimpiady oraz osoba odpowiedzialna za przygotowanie uczniów w grupie mechatronicznej to mgr inż. Tomasz Olszewski.

Za przygotowanie ucznia w grupie elektronicznej odpowiadali: mgr inż. Tomasz Skokan i mgr inż. Roman Sikora

Laureaci oraz finaliści otrzymali następujące nagrody:

- zwolnienie z etapu pisemnego egzaminów zawodowych

- wstęp wolny na dowolną wyższą uczelnię techniczną w kraju ( np. AGH)

- cenne nagrody rzeczowe

- szansa na dalsze korzyści finansowe (miasto i województwo dba o laureatów olimpiad ogólnopolskich)

Droga do sukcesu nie była łatwa - rozpoczęła się we wrześniu :

1. Pierwszym etapem dla uczniów było przebrnięcie przez eliminacje szkolne. Zgodnie z regulaminem olimpiady szkołę może reprezentować maksymalnie 3 uczniów w danym zawodzie.

2. Zwycięzcy etapu szkolnego rozpoczęli trudne przygotowania do olimpiady pod okiem swoich opiekunów.

3. Etap pisemny odbył się 9 lutego 2018 w Krakowie (na AGH). Po tym etapie do dalszych rozgrywek awansuje tylko 16 zawodników w każdej grupie (z ponad 100 osób ). Do dalszego etapu rozgrywek awansowali 3 nasi uczniowie.

4. Rozpoczęły się ostateczne przygotowania do etapu praktycznego i finału.

5.  22 marca 2018w Gorzowie Wielkopolskimodbył się praktyczny etap olimpiady (2 zadania praktyczne ).

6.  23 marca 2018 odbył się finałowy etap zmagań. Finał przypomina ustną maturę (uczeń losuje 3 pytania, przygotowuje się i odpowiada przed komisją w  sali wypełnionej obserwatorami). Jest to najbardziej stresujący moment olimpiady .

Po etapie finałowym wszystko stało się jasne. Zajęliśmy pozycje 6 i 9 w grupie mechatronicznej  oraz 7 w grupie elektronicznej.

GRATULUJEMY!!!